STUDENT OF THE YEAR AWARDS – NATIONAL LEVEL

Name of the Student Class City of Residence Award School
MANAN KANSIL Class 8 CHANDIGARH Winner Strawberry Fields High School
BANDHULI MAITY Class 8 KOLKATA 1st runners-up The Heritage School
UJJAINI KISHOR PAL Class 8 AGARTALA 2nd runners-up Holy Cross School
SREEJAN GUHA Class 8 KOLKATA 2nd runners-up South Point High School
PARINAY GUPTA Class 9 DELHI Winner Summer Fields School, Kailash Colony
ADITYA SURBHIT Class 9 LUCKNOW 1st runners-up City Montessori School, Gomtinagar
DHARANI GOVINDASAMY Class 9 CHENNAI 1st runners-up Maharishi Vidya Mandir Senior Secondary School
SHASHWAT GOEL Class 10 DELHI Winner DPS, R K Puram
ROHAN VERMA Class 10 GURGAON 1st runners-up Manav Rachna International School
ARYAN KUMAR Class 10 NOIDA 2nd runners-up Amity International School
ABHINAV AGARWAL Class 10 JAIPUR 2nd runners-up Malviya Convent School
JAHNVI HARIANI Class 11 JAIPUR Winner Maharaja Sawai Mansingh Vidyalaya
SPARSH BANSAL Class 11 FARIDABAD 1st runners-up DPS, Faridabad
KRITHIK RANJAN Class 11 DELHI 2nd runners-up DPS, Vasant Kunj
MANIK RANA Class 12 JAIPUR Winner Ryan International
P PREM THILAK CHETTIAR Class 12 VADODARA 1st runners-up Navrachana Higher Secondary School
SOUVIK BANERJEE Class 12 AGARTALA 2nd runners-up Hindi Higher Secondary School
HRISHITA GOYAL Class 12 JAIPUR 2nd runners-up St. Anselm’s Pink City Sr. Sec. School

 

STUDENT OF THE YEAR AWARDS – CITY LEVEL

Name of the Student Class City of Residence Award School Name
VIDUSHI SINHA Class 8 DELHI Winner N.K.Bagrodia Public School, Dwarka
SIDDHANT JAIN Class 8 GURGAON Winner G.D. Goenka Public School
SPARSH RAWAT Class 8 JAIPUR Winner Maharaja Sawai Mansingh Vidyalaya
MRITUL SENTHILKUMAR Class 8 COIMBATORE Winner Yuvabharathi Public School
VARAD AGARWAL Class 9 ALLAHABAD Winner St. Joseph’S College
MITARTH ARORA Class 9 ALLAHABAD 1st runners-up Patanjali Rishikul School
SUBHASH CHANDRA BOSE M Class 9 CHENNAI Winner Maharishi Vidya Mandir Senior Secondary School
MUHENDER RAJ RAJVEE Class 9 CHENNAI 1st runners-up Maharishi Vidya Mandir Senior Secondary School
TANUSHREE THAPAR Class 9 DELHI Winner Bal Bharti Public School, Pitampura
KENNETH LOBO Class 9 GURGAON Winner Shalom Hills International School
TAZEEN AHMED Class 9 GURGAON 1st runners-up Shalom Hills International School
MANAV KHAITAN Class 9 HYDERABAD Winner Oakridge International School, Newton Campus
SARDAR HARJINDER SINGH Class 9 HYDERABAD 1st runners-up FIITJEE World School, Ameerpet
AKSHITA KUMAR Class 9 JAIPUR Winner Maharaja Sawai Mansingh Vidyalaya
UTSAV KRISHNA JAISWAL Class 9 JAIPUR Winner Vidhyasthali Public School
ANSHUL MANDHANA Class 9 JAIPUR 2nd runners-up Maheshwari Public School
UTSAV BASU Class 9 KOLKATA Winner South Point High School
SHRIJA KARMAKAR Class 9 KOLKATA 1st runners-up Carmel High School
RICHIK SARKAR Class 9 KOLKATA 2nd runners-up Salt Lake School
SHARVIL GARG Class 9 NOIDA Winner DPS, NOIDA
ERESH MITTAL Class 9 NOIDA 1st runners-up Pragyan School
PRABHJYOT SINGH SODHI Class 9 NOIDA 2nd runners-up Amity International School
JOSEPH DANIEL S Class 10 CHENNAI Winner Srimathi Sundravalli Memorial School
HARSHIT BHASIN Class 10 DELHI Winner DPS, Dwarka
AKSHIT AGARWAL Class 10 NOIDA Winner Amity International
PRIYANSHU JAISWAL Class 10 GREATER NOIDA 1st runners-up Ascent International School
SAMARTH AGNIHOTRI Class 10 INDORE Winner Indore Public School
KUNAL CHOUDHARY Class 10 JAIPUR Winner St. Xavier’s Senior Secondary School
MANASA BEERAVALLI Class 10 JAIPUR 1st runners-up Jayshree Periwal High School
WILLIAM R EBENEZARAJ Class 10 KHARAGPUR Winner Kendriya Vidyalaya IIT Kharagpur
ABHIK MISRA Class 10 KHARAGPUR 1st runners-up DAV Model School, IIT Kharagpur
SANKET BISWAS Class 10 KHARAGPUR 1st runners-up DAV Model School, IIT Kharagpur
AGASTASYA DAHIYA Class 10 SONIPAT Winner Little Angels Senior Secondary School
MANYATA KUMAR Class 11 DELHI Winner Tagore International School
DHRUV CHOUDHARY Class 11 DELHI 1st runners-up DPS, R.K. Puram
ANGAD PAUL KOTTAYIL Class 11 DELHI 1st runners-up DPS, Vasant Kunj
RITIKA MITTAL Class 11 GHAZIABAD Winner Delhi Public School Ghaziabad
SHANU MISHRA Class 11 GURGAON Winner DPS, Maruti Kunj
PARTH AGRAWAL Class 11 GWALIOR Winner DPS, Gwalior
SUDIKSHA KAUSHIK Class 11 JAIPUR Winner Maharaja Sawai Mansingh Vidyalaya
KINSHUK KOTECHA Class 11 JAIPUR 1st runners-up Bharatiya Vidya Bhavan Vidyashram School
HEMANT AGARWAL Class 11 KOLKATA Winner St. Xavier’S Collegiate School
AKSHAT KHAITAN Class 11 KOLKATA 1st runners-up St. James’ School
NILABRO SAHA Class 11 KOLKATA 1st runners-up Adamas International School
YASH Class 11 KOTA Winner Disha Delphi Public School
SAKSHI PRADYUMN Class 11 LUCKNOW Winner City Montessori School, Kanpur Road
SOHAM SARANGI Class 11 MIDNAPORE Winner DAV Public School
SNEHA MAKHIJANI Class 11 NOIDA Winner Lotus Valley International School
G YUDISH SAI VARMA Class 11 VIZAG Winner Sri Chaitanya Junior College
AMARTYA UTKARSH Class 12 BOKARO Winner DPS,Bokaro
MUSKAN CHANANA Class 12 CHANDIGARH Winner St. Joseph’s Senior Secondary School
SAUMYA BHARTI Class 12 JAIPUR Winner St. Xavier’s Senior Secondary School

 

Disclaimer: SOTY Foundation / USA UnivQuest reserves the right to withdraw / cancel the awards for any individual in case of any discrepancy or at its sole will without assigning any reason.